Tippeligarunden 16.mai
Av: Gjermund Nordtug (15. mai 2007 15.58)
Tilskuermessig er potensialet likevel langt større enn hva vi ligger an til å oppnå i et nytt rekordår. De fire klubbene med dårligst publikumsgjennomsnitt bør ha potensialet til å doble dette antallet. Det viser seg overraskende nok at ny stadion har hjulpet flere klubber til nettopp dette, det er bare å se på hva Viking, Fredrikstad og Ålesund har fått til.
Selv om Vålerenga har underprestert sportslig og ikke minst innsatsmessig så langt i sesongen har vi hatt brukbart oppmøte på tribunen, med et snitt på nesten 17 000. Det er vanskelig å anslå hvor mye en egen stadion ville betydd for oss, men tatt i betraktning hvor mye det har hjulpet våre motstandere er det grunn til å anta at dette ville vært betydelig, både økonomisk og publikumsmessig.
Om få uker drar vi i gang vår kampanje fram mot lokalvalget her i byen. Vi vil da gå høyt ut med hvilke partier som er positive til å hjelpe oss med å bygge ny stadion til en pris vi kan leve med, og hvem som stikker kjepper i hjulene for oss. Jeg tror noen vil bli overrasket over hvor sterk lojaliteten til Vålerenga er hos mange i byen vår.
Den lojaliteten vil man merke allerede på onsdag. Da vil mange møte opp på Ullevål Stadion for å vise at vi har tro på Petter Myhre og spillerne, til tross for en skuffende sesongstart. Vi så hva som bor i gutta mot Rosenborg, og vi vil se det igjen onsdag. Vi gleder oss til fest. Det blir gull og det blir gaver.




