@ Klanen.no - Jo færre vi er sammen ...

Jo færre vi er sammen ...

Av: loco (10. juli 2009 14.07)

...er det en sang som ikke heter. I cupoppgjøret mot Mjøndalen på Ullevaal var det kun 3313 fremmøtte, betydelig lavere enn normalt. Derimot var stemningen, og syngingen, langt bedre enn hva man skulle tro.

Undertegnede hadde «gleden» av å sitte på såkalt nøytral plass, sånn omtrent midt på banen og midt mellom Klanen og de med brune trøyer.

Allerede tidlig i første omgang blei lista lagt, med bra variasjon og bra trøkk. Riktignok dabba det litt av utover omgangen, men bend-it kom rimelig sterkt tilbake. Spesielt bra var det ved 1-0, på overtid i første omgang. Andre omgang blei litt stillere enn den første, men det er ingen tvil om at «Står'u stille ær'u ikke Vål'enga» trøkker bra. «Kom igjen Enga» høres også bra utover tribunene.

De med brune skjorter var derimot knapt til å høre, og de gangene de hørtes var da de peip når dommeravgjørelser som gikk dem i mot. Resten av kampen var det knapt et knyst.

Men så kan man lure på hvorfor synging og stemning er like bra eller bedre med så få tilskuere på tribunen. Kanskje det kan skyldes at det er de mest «punsje» og mest ivrige som får med seg slike «skrotkamper» og at «turistene» holder seg hjemme? Noe man kan oppleve på bortebane også.

Syng høyt, syng Vålerenga!


Hva skjer?
 11.02 17:00 Vålerenga Håndball - Fram Larvik
 14.02 18:30 Manglerud Star - Vålerenga
 16.02 18:30 Vålerenga - Stavanger Oilers
 19.02 17:00 Storhamar - Vålerenga
 23.02 18:30 Vålerenga - Lørenskog IK
8.02 kl.18:18
SPORTSQUIZ-4
8.02 kl.20:30
STUTTGART - BAYERN M
8.02 kl.20:45
AC MILAN - JUVENTUS
8.02 kl.20:45
Midddlesbro - Sunderland
8.02 kl.21:00
BARCELONA - VALENCIA
Copyright Klanen 1991-2006. Kontakt Klanen