Første offisielle flaggdag: Vålerenga Basket skal sikre seriemesterskapet og opprykket den 24 april i Jordalhallen.
Av: Klanen (15. april 2010 07.55)
Vålerengas herrelag er ubeseiret i serien og byr opp til fest i siste serierunde, 24 april kl.13:30 i Jordalhallen. Motstander er Sandvika, som er farmerlag for Bærum Basket i toppdivisjonen og de stiller et sterkt lag.
Flaggborgen har et uttalt mål å sette fokus på de idrettene som vanligvis ikke får så stor oppmerksomhet og håper så mange som mulig blir med på denne kampen. Siden dette er flaggdag, inviteres alle til å børste støv av det gamle flagget som står i garderoben og ta det med på kamp.
Det jobbes med å få på plass en av bussene til å stå utenfor Jordalhallen og bidra med litt fludium før og under kampen.
Gratis inngang til kampen.
Vålerenga Basket inviterer også alle til å bli med på festen etter kampen, på Pigalle (rett ved Lompa) fra kl. 21:00.




